Gubcsi Lajos
Hírek A MM Élőtárlata Albumok Díjak Gálák Gubcsi Lajos életrajza - A MM Laudációk Mecenatúra MM-díjazottak Hangoskönyvtár
Gubcsi Lajos Ex Libris Díja 2009-2038 -
A teljes névsor 2019 márciusában

Gubcsi Lajos Ex Libris Díja 2009-2038

Magyarország, Erdély, Felvidék, Kárpátalja, Délvidék, Őrvidék és a nagyvilág magyarjainak

 

3D Past.com alkotó stáb

72. sz. Széchenyi István Cserkészcsapat - Ausztria

Ábrám Zoltán professzor

Ádám Zita

Ady Endre Diákkör, Prága

Ady Endre Líceum - Nagyvárad

Ághegy-Liget Baráti Társaság, Svédország

Alföldi Nyomda, Debrecen

Ambrus Ágnes

Amerikai Magyar Társaság – Cleveland

Antal Imre és Ágnes

Apa Vilmos

Áprily Lajos Általános Iskola

Aradi Alma Mater Alapítványnak

Arany János Gimnázium – Nagyszalonta

Aranyossy Szabolcs

Árpád-házi Szent Erzsébet Gimnáziun

Ars Renata együttes - Virágh László

B. Kovács István

Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium

Bakó Pál

Balassa Zoltán

Balázs Áron

Balázs F. Attila

Balázs József

Balázsné Sziráki Ágnes

Bálint Péter

Balogh Miklós

Bandor Éva

Bánffyhunyad református temploma

Bánhegyi Ferenc

Banner Zoltán

Barabási Albert-László

Baranyai Alajos

Bartha Julianna-Habakuk Bábegyüttes

Bástya Egyesület és Szórványkollégium Vice

Bayer József

Bede-Fazekas Zsolt - Független Magyar Rádió

Beder Tibor és a Lármafa-találkozók

Belcanto Egyesület

Bencze Mihály

Benkő Emőke

Benkő László

Berki Krisztián

Bernády Alapítvány

Bethlen Gábor Gimnázium Beregszász

Bíró László

Bocsárszky Attila

Bodor Péter Egyesület

Bodza Klára

Bodzsár Gyula

Bogár Péter és Bogár Valéria íjász

Bogár László

Bogdán József

Boráros Imre

Boros Csaba

Borsányi Gyula

Borsos Gábor

Borsos Géza

Borsos Miklós Művészetéért Alapítvány

Botha Ferenc

Botlik József

Böjte Lídia-Kemény János Művelődési Egyesület

Brassói Áprily Lajos Főgimnázium

Brogyányi Mihály

Bukaresti Tv Magyar Adások Szerkesztősége

Burg Castellum öröksége

Busa Viktor – posztumusz díj

Civilek Háromszékért Szövetség

Constantinum Gimnázium

Corvinus Közgáz Néptáncegyüttes

Corvinus Library – Magyaródy Szabolcs

Credo együttes, Ungvár

Czuczor Gergely Alapiskola, Érsekújvár

Csaba László

Csallóközi hagyományőrzők

Csányi Sándor Alapítvány

Cseh- és Morvaországi Magyarok Szövetsége

Csemadok Deáki Alapszervezete

Csemadok Felsőszeli Alapszervezete

Csemadok Galántai Alapszervezete

Csépe László

Cserháti Ferenc centuriai c. püspök

Csíki Hajnal

Csíkszeredai könyvtár

Csíkszeredai Márton Áron Gimnázium

Csíkszeredai Régizene Fesztivál

Csoóri Sándor ifjú

Csorba Béla

Csúcs Mária

Csúsz László

Csutorás Tábor

Csűrszínház-Mikháza

Dálnok – Dózsa népe

Damó Gyula, Kisborsnyó

Dániel Erzsébet

Dancs Rózsa

Debreceni Canto Armonico énekegyüttes

Domokos Pál Péter Női Dalegylet

Dávid Júlia

Demján Sándor Alapítvány

Dévai Nagy Kamilla

Dinnyés József

Domokos Pál Péter citera együttes

Domokos Pál Péter Női Dalegylet

Dormán László

Dráfi Mátyás

Draskóczy Lídia

Duba Gyula

Dunajszky Géza

Duna Tv TÉRkép műsor

Durku Csilla Mária

Ekler Dezső

Endrei Judit

Eötvös Kollégium

Erdélyi Gyopár szerkesztősége

Erdélyi Kárpát-Egyesület

Erdélyi Magyar Ifjak - Háromszék

Erdélyi Magyar Ifjak - Kézdivásárhely

Gubcsi Lajos Ex Libris Díja 2009-2038
Magyarország, Erdély, Felvidék, Kárpátalja, Délvidék, Őrvidék és a nagyvilág magyarjainak

3D Past.com alkotó stáb
72. sz. Széchenyi István Cserkészcsapat - Ausztria
Ábrám Zoltán professzor
Ádám Zita
Ady Endre Diákkör, Prága
Ady Endre Líceum - Nagyvárad
Ághegy-Liget Baráti Társaság, Svédország
Alföldi Nyomda, Debrecen
Ambrus Ágnes
Amerikai Magyar Társaság – Cleveland
Antal Imre és Ágnes
Apa Vilmos
Áprily Lajos Általános Iskola 
Aradi Alma Mater Alapítványnak
Arany János Gimnázium – Nagyszalonta
Aranyossy Szabolcs
Árpád-házi Szent Erzsébet Gimnáziun
Ars Renata együttes - Virágh László
B. Kovács István
Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium
Bakó Pál
Balassa Zoltán
Balázs Áron
Balázs F. Attila
Balázs József
Balázsné Sziráki Ágnes
Bálint Péter
Balogh Miklós
Bandor Éva
Bánffyhunyad református temploma
Bánhegyi Ferenc
Banner Zoltán
Barabási Albert-László
Baranyai Alajos
Bartha Julianna-Habakuk Bábegyüttes
Bástya Egyesület és Szórványkollégium Vice
Bayer József 
Bede-Fazekas Zsolt - Független Magyar Rádió
Beder Tibor és a Lármafa-találkozók
Belcanto Egyesület
Bencze Mihály
Benkő Emőke
Benkő László
Berki Krisztián
Bernády Alapítvány
Bethlen Gábor Gimnázium Beregszász
Bíró László
Bocsárszky Attila
Bodor Péter Egyesület
Bodza Klára
Bodzsár Gyula
Borsányi Gyula
Bogár László
Bogdán József
Boráros Imre
Boros Csaba
Borsos Gábor
Borsos Géza
Borsos Miklós Művészetéért Alapítvány
Botha Ferenc
Botlik József
Böjte Lídia-Kemény János Művelődési Egyesület
Brassói Áprily Lajos Főgimnázium
Brogyányi Mihály
Bukaresti Tv Magyar Adások Szerkesztősége
Burg Castellum öröksége
Busa Viktor – posztumusz díj
Civilek Háromszékért Szövetség
Constantinum Gimnázium
Corvinus Közgáz Néptáncegyüttes
Corvinus Library – Magyaródy Szabolcs
Credo együttes, Ungvár
Czuczor Gergely Alapiskola, Érsekújvár
Csaba László
Csallóközi hagyományőrzők
Csányi Sándor Alapítvány
Cseh- és Morvaországi Magyarok Szövetsége
Csemadok Deáki Alapszervezete
Csemadok Felsőszeli Alapszervezete
Csemadok Galántai Alapszervezete
Csépe László
Cserháti Ferenc centuriai c. püspök
Csíki Hajnal
Csíkszeredai könyvtár
Csíkszeredai Márton Áron Gimnázium
Csíkszeredai Régizene Fesztivál
Csoóri Sándor ifjú
Csorba Béla
Csúcs Mária
Csúsz László
Csutorás Tábor
Csűrszínház-Mikháza
Dálnok – Dózsa népe
Damó Gyula, Kisborsnyó
Dániel Erzsébet
Dancs Rózsa
Debreceni Canto Armonico énekegyüttes
Domokos Pál Péter Női Dalegylet
Dávid Júlia
Demján Sándor Alapítvány
Dévai Nagy Kamilla
Dinnyés József
Domokos Pál Péter citera együttes
Domokos Pál Péter Női Dalegylet
Dormán László
Dráfi Mátyás
Draskóczy Lídia
Duba Gyula
Dunajszky Géza
Duna Tv TÉRkép műsor
Durku Csilla Mária
Ekler Dezső
Endrei Judit
Eötvös Kollégium
Erdélyi Gyopár szerkesztősége
Erdélyi Kárpát-Egyesület
Erdélyi Magyar Ifjak - Háromszék
Erdélyi Magyar Ifjak - Kézdivásárhely
Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület
Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület Maros megyei szervezete-Kilyén Ilka
Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület Beszterce-Naszód megyei szervezete-Plesch Katalin
Eszéki Magyar Tanszék
Európa Jövőjéért Egyesület
Ezer Székely Leány Napja
Farkas András zenész
Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola
Fekete Föld népzenekar
Fibi Sándor
Figura Színház
Forrás Galéria
Fölszállott a páva c. tévésorozat
Főnix Szanház
Fricska táncegyüttes
Fujkin Istvan
Fuksz Sándor
Gál Tamás és a Csavar Színház
Gerle János
Gömörország c. folyóirat
Görföl Jenő
Gubcsi Attila
Gudor Botond
Gútai Magyar Tannyelvű Iskola
Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ
Gyergyószentmiklós – az 1944-es vérengzés emlékére
Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtár
Gyomai Kner Nyomda
Györfi Sándor
Győrffy-Villám András
Gyűjtemények Háza Kézdivásárhely
Hajnal Mihály
Hangody László professzor
Havasi József
Háromszék Szerkesztősége
Háromszéki Közösségi Alapítvány
Haszmann Pál Múzeum
Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom-Kézdivásárhely
Hazajáró c. tévésorozat a Dunán
Házy Bakó Eszter
Hecht Anna
Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt.
Hermann Róbert
HÍD Szebeni Magyarok Egyesülete
Hideg Anna
Hoppál Mihály
Horváth Ferenc – www.erdely-szep.hu
Horváth György hagyományőrző
Horváth János Iskolacsoport – Margitta
Hrbácsek-Noszek Magdolna
Hrubik Béla
II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola, Sárospatak
II. Rákóczi Ferenc Középiskola, Munkács
II. Rákóczi Ferenc Tanárképző Főiskola, Beregszász
Icsó Valéria és a Dernői Néptánccsoportok
Incze Gergely Katalin
Ipolysági Szondy György Gimnázium
Jakkel Mihály
Jégh Izabella
Jékely Endréné
Jókai Közművelődési és Múzeum Egyesület - Révkomárom
József Attila Ifjúsági Klub, Pozsony
Juhász Gyula Általános Iskola – Nagyvárad
Juhász Gyula Ifjúsági Klub, Nyitra
Kacsó Hanga Borbála
Kádár Márton Általános Iskola Mezőpanit
KAFEDIK, Kazinczy Ferenc Diák Kör Brünn
Kálvinista Szemle - a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház hivatalos lapja
Kanalas Zsófia
Kántortanítóképző Főiskola Marosvásárhely
Karcagi Művelődési Központ
Kárpátaljai Magyar Művelődési Intézet
Kárpátaljai Református Egyházkerület
Kárpátaljai Római Katolikus Apostoli Kormányzóság
Kerecsen Motoros Egyesület
Keresztes Nagy Árpád
Kerkay Béláné Maczky Emese
KESKENYÚTON Délvidéki Tragédiánk 1944-45 Alapítvány
Kézdivásárhelyi Városi Könyvtár
Kézdivásárhelyi Református Kollégium
Kicsi Hang együttes
Király Károly
Királyhágómelléki Lorántffy Zsuzsanna Református Gimnázium
Kiskun Múzeum
Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Könyvtár
Kiss László
Kiss-Rigó László
Kisújszállási Szabad Lovagok Rendje
Kobzos Kiss Tamás
Kocsis István
Kodály táncegyüttes Toronto
Kodály Zoltán Alapiskola Dunaszerdahely
Kolár Péter
Kolozsvári Református Kollégium
Kolumbán Gábor
Koncz Andrea
Kopecsni Gábor
Korond népművészete
Kor-Zár együttes
Kossuth Magdolna
Kovács Éva
Kovács Géza, Sepsiszentgyörgy
Kovács Magda
Kovács Sándor
Kovrig Magdolna
Kozsik Ildikó és Kozsik József
Köllő Miklós Általános Iskola, Gyergyócsomafalva
Könyv István
Kő Pál
Kőrösi Csoma Sándor Diákszínpad
Kővirág együttes – László József
Kristály Lajos
Krónikás Zenede
Kubinyi Anna
Kun Világtalálkozó - Kunszentmiklós
Kurultaj
László Ottó
Lázár Vilmos és a Nemzeti Lovas Szövetség
Lendvai Tibor
Likerecz Gyöngyi
Liszt Ferenc Kórus – Bécs
Lorántffy Zsuzsanna Református Gimnázium
Lovas István
Magyar Értelmiségiek Kárpátaljai Közössége
Magyar Festészet Napja - Bráda Tibor
Magyar Honvédség Összhaderőnemi Parancsnokság
Magyar Koronaőrök Egyesülete
Magyar Patrióták Közössége
Magyar Református Egyház Alkotmányozó Zsinat
Magyar Segélyegylet – Sao Paolo
Magyar Tannyelvű Főiskola, Szabadka
Magyar Televízió – Magyarország története c. sorozata
Magyar Tudományos Akadémia Könyvtára
Magyar Zoltán etnográfus
Magyaródy Szabolcs
Makovecz Imre
Márai Sándor Gimnázium
Margittai Gábor 
Marjay Gyula
Maros megyei EMKE
Maros Megyei Múzeum
Maros Művészegyüttes
Marossárpatak – Mátyás-huszárok
Marosvásárhely magyarjainak 1990. fekete márciusa emlékére
Marosvásárhelyi Református Kollégium
Márton András
Martonyi János
Martosi Szabadegyetem
Máthé Kriszta
Matuska Márton
Meister Évi
Meszlényi János
Mézes Rudolf
Mihályi Molnár László
Molnár Attila
Mónus József
Mónus László József
Mórádi Zsolt
Mudi Róbert
Murányi Sándor Olivér
Muravidéki Nótázók népdalkör – Lendva
Muzsikás együttes
Muzslai Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület
Nádorfi Lajos
Nagy Béla református főgondnok, Beregszász
Nagy Endre
Csemadok Nagyfödémesi Alapszervezete
Nagy Gábor – Kiskundorozsma
Nagy György kézműves
Nagy János szobrász, Felvidék
Nagy József grafikus, Felvidék
Nagykaposi CSEMADOK
Nagy László kézilabdázó
Csemadok Nagymegyeri Alapszervezete
Nagy Mózes Elméleti Líceum
Nagy Sándor
Nagyenyedi Bethlen Gábor Kollégium
Nyisztor Ilona
Nyitrai Egyetem Magyar Kara
Országos Széchényi Könyvtár
Ökrös Csaba
Ötvös Nagy Ferenc
Parragh László
Partiumi Református Egyetem
Pataki János
Pazmaneum Polgári Társulás
Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület Kishegyes
Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület - Tiszakálmánfalva
Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület - Pancsova
Petrick Szilárd
Petrovits István
Píri Lajos
Pogány Erzsébet
Polgárok Háza
Pólos Árpád
Pozsonyi Magyar Casino
Prágai Tükör
Prokaj Kiara
Pro Natura Szentgotthárd – Pronas
Pucskó Zsolt
Ráduly János
Raffay Ernő
Remény - szlovákiai magyar katolikus hetilap
Reménység Háza – Brassó
Rimaszombati Tompa Mihály Református Gimnázium
Ritiu Ion
Role együttes
Romániai Magyar Pedagógus Szövetség
Rostás László
RozsnyóI CSEMADOK
Rozsnyói Meseszínház és Badin Ádám
Salamon Beáta
Salamon Ernő Gimnázium
Sántha Attila
Sapientia Egyetem – Csíkszereda
Sapientia Egyetem – Marosvásárhely
Sárospataki 8kor Színház
Sárospataki Református Nagykönyvtár
Savanya István
Schramek Géza
Sebestyén Péter
Segesvári Gaudeamus Alapítvány
Selye János Egyetem
Selye János Gimnázium – Révkomárom
Sepsiszentgyörgyi könyvtár
Sepsiszentgyörgyi Református Kollégium
Sepsiszéki Nagy Balázs és családja
Sidi Péter
Smaranda Enache
Sólyom László
Soós Csilla
Stalter György
Stirber Lajos
Sudár Annamária
Sütő András Baráti Egyesület
Sütő család-Vargyas
Sütő Levente
Szabadkai Városi Könyvtár
Szabó Enikő
Szabó István
Szacsvay Imre I-VIII osztályos Általános Iskola - Nagyvárad
Szabó Ottó
Szakály Sándor
Szakkay József Szakközépiskola, Kassa
Szalóczy Pál
Szamosújvári Magyar Tannyelvű Elméleti Líceum
Szárazajta – az 1944-es vérengzés áldozatai emlékére
Szász Kitti
Szatmári Református Gimnázium, Szatmárnémeti
Széchenyi István Alapiskola - Felsőszeli
Szegedi Tudományegyetem
Székely Dalegylet
Székely Emese
Székely Mikó Kollégium
Székelyföldi Stúdió
Székely Idő Szerkesztősége
Székely Pál-Cserhalom Művelődési Egyesület
Székelyudvarhelyi könyvtár
Székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház
Csemadok Szenci Alapszervezete
Szentegyházi Huszárok
Szent László Római Katolikus Gimnázium – Nagyvárad
Szentandrássy István
Szerémség Magyar Művelődési Egyesület
Szigligeti Színház
Szilágyi Áron
Szilágyiné Fodor Zsuzsanna Dr.
Szima Csaba
Szivárvány Szórványiskola és Kollégium Magyarfülpös
Szlovákiai Bencés Rend - Révkomárom
Szolnoki Művésztelep
Szokolay Sándor
Szórádi Sándor
Szőcs Gyula Dr.
Szőllős Sándor
Szörényi László
Szőttes Kamara Néptáncegyüttes
Szvorák Zsuzsa
Takács Zsuzsanna
Tamás Aladárné
Tamási Áron Alkotóház, Farkaslaka
Tamási Áron Gimnázium, Székelyudvarhely
Tankó Fülöp Gyugyu
Tar Károly
Tarjányi József
Tárogatós Világtalálkozó
Teleki Téka
Téka Közművelődési Alapítvány, Szamosújvár
Terra Hírújság
Tímár Sára
Tóásó Edit
Tóásó Előd
Tokaj városa
Tokos zenekar
Tordai Petőfi Társaság
Tóth Zoltán József
Tőkés László
Török Alfréd
Török Tilla
Ughy István
Újváry László
Újvidéki Magyar Tanszék
Ungvári Egyetem Magyar Kara
Vadárvácska Nemzetközi Művésztelep
Vajdasági Magyar Művelődési Szövetség
Vámbéry Ármin Magyar Tannyelvű Gimnázium
Varga Bótos Anna
Varjos zenekar
Városi Művelődési Központ - Dunaszerdahely
Vas Ottó
Vaski Gábor
Vaszi Levente
Végh Alpár Sándor
Veres István
Veres Roland
Vermes István Koppány és Vermes Balázs
Vetró Bodoni András
Vígh Sándor
VIII. Maros Népzene- és Néptánctalálkozó 2013
Vincze László
Virág László
Vízkeleti Alapszervezet - Csemadok
Vizy E. Szilveszter
Wonke Rezső
Zádori Mária
Zborai Imre
Zentai Művésztelep 60 éve
Zilahi Református Wesselényi Kollégium
Zombori Magyar Polgári Kaszinó 150 éve
Zorkóczy Zenóbia


Kapcsolódó galériák:
    ExL



További hírek

 

 Farkas, Farkasok, Emberfarkas, Vérfarkasok, Szürke


VILÁGOS, MINT A NAP (a helyzet) - csak ez az ember sötét.
"Kedden reggel jelentette be a Fővárosi Főügyészség, hogy felbujtóként, előre kitervelten elkövetett emberölés miatt vádat emeltek Gyárfás Tamás ellen a Fenyő-ügyben. A volt úszóelnököt azzal vádolják, hogy ő adott parancsot riválisa meggyilkolására Portik Tamásnak. Ha bűnösnek találja a bíróság, a bírói gyakorlat alapján 10-15 év börtönre számíthat, mondta az Origónak ifj. Lomnici Zoltán. Az ügy számtalan kérdést felvet: Gyárfás Tamás milliárdos vagyonától kezdve addig, hogy a bírósági ítélettel az bizonyosodhat be, hogy a baloldal médiája évtizedeken keresztül egy riválisát megölető köztörvényes bűnöző kezében volt." - Ennél tömörebben nem nagyon lehet összefoglalni, mint ahogyan az origo.hu tette.
És sejtettük, nyeltük és magunkban ítéletet hoztunk - értelmetlenül látszólag - 2 évtizeden át.
Mert bár messze még az ítélet, úgy gondoljuk, meglesz az is. Legalább ennyi vigasz a szemérmetlen bűnözővilág elviselése, a kín ellensúlyozására.

Képtalálat a következőre: „gyárfás tamás”


HUNYADI, A TÖRÖKVERŐ
Erős kritikák érik Hunyadi János szobrának belgrádi elhelyezését, az elhelyezés módját. Ezek ismétlése helyett itt is közlöm A Magyar Művészetért Szoborkertje nevű budapesti szoborgyűjteményünk becses darabját, a Hunyadi-szobrot, mely a Kossuth-díjas Mihályi Gábor alkotása, s melyet kérésemre Böjte Csaba szentelt fel 2014-ben a szoborkertemben. Háttérbam a Két kun kapitány szobra, mely a szintén Kossuth-díjas Györfi Sándor alkotása, és amelyek 2004 óta állnak szoborkertünkben.

 HA FÉRFI VAGY, LÉGY FÉRFI!
Minta pedig van hozzá: Gyurta Gergely úszó. Kommentár nélkül mellékelem nyilatkozatát azok után, hogy 10. lett 25 km-en.
Ilyen egy sportoló, ha igaz ember. Kb. az 50 másodpercnél már fogod tudni, miről beszélek.
https://www.origo.hu/…/20190719-uszas-sirva-nyilatkozott-a-…..
És fogod tudni, mennyi erő, akarat, kitartás, becsület, elszántség és végtelen férfiasság van az ő életükben, munkájukban.
PÉLDAKÉPEK lehetnének, azok is, de a média-celeb-világ nem róluk szól, harsog, hanem ripacsokról
És ráadásul lassanként naponta köszönthetünk ÚJ HŐSÖKET A SPORTOLÓK világából.

 Képtalálat a következőre: „gyurta gergely”


Rákóczi ballada, Benkő László-Gubcsi Lajos Ismét Vereckénél című rockballadájának werkfilmje, interjúkkal, dalrészletekkel. Varga Miklós, Gubás Gabi, Kobzos Kiss Tamás, Tanka Balázs, Majsai Gábor, Nagy Csaba tárogatóművész - parádés előadóművészek sora 2011-ből a most netre tett összefoglalóban.
https://www.youtube.com/watch?v=wLmnrb4V6uc

Fiam most készítette e képet a szoborkertünkben álló Szent István szobor részletéről (Györfi Sándor alkotása).
Kifejez mindent a kompozíció - mindent, ami nekünk fontos.