Gubcsi Lajos
Hírek A MM Élőtárlata Albumok Díjak Gálák Gubcsi Lajos életrajza - A MM Laudációk Mecenatúra MM-díjazottak Hangoskönyvtár
A Magyar Művészetért Díj Molnár Leventének
Gubcsi Lajos díjai
MOLNÁR LEVENTE VILÁGHÍRŰ OPERAÉNEKESÜNK A MAGYAR MŰVÉSZETÉRT DÍJBAN RÉSZESÜL a június 13-i budapesti Gálánkon.

Molnár Levente 1983-ban született Székelyföldön, Gyergyóremetén. Liszt Ferenc díjas operaénekes, bariton, Magyarország Érdemes Művésze. 18 évesen debütált az aradi Nemzeti Színházban, 21 évesen pedig már Budapesten, az Operaházban játszott főszerepeket. Első nagy nemzetközi sikerét 24 évesen aratta le Cardiffban, egy évvel később pedig már a londoni Covent Gardenban remekelt, majd meghódította Berlin, Bécs, London, Tokió, München színpadait, 2015-16-ban pedig a New York-i Metropolitanben énekelt főszerepeket. 2018-ban a Lincoln Centerben az ő Bánk bánját az év kiemelkedő zenei zenei eseményének nevezték, egy sorban Placido Domingoval. A sor azóta is végtelen: a Magyar Állami Operaháztól a San Franciscoi Operáig húzódik. Világhírű előadásokban énekelt, mint Kékszakállú, Anyegin, Bánk bán, Figaro, Papageno alakjai, főszerepek Verdi, Wagner, Puccini, Mozart, Strauss legnagyszerűbb műveiben. És: Gyergyóremete díszpolgára, az otthon gyermeke maradt.
További hírek
Gubcsi Lajos és A Magyar Művészetért 47. Gáláján
A GÁLA FILMEN, 3. rész - Agócs Gergely, Jánosi András-Hungaricus Együttes, Falath Zsuzsanna.
A 4 részes videósorozat e 3. részében Agócs Gergely énekel és játszik dudán, Thökoly- és Rákóczi-korabeli régizene dalokat ad el – és átveszi Ex Libris Díját – Jánosi András és a Hungaricus Együttes 37 éves történetének legjelentősebb, 47. gáláját tartotta A Magyar Művészetért Díjrendszer és Gubcsi Lajos 2024. júniusában, a Trianon által szétszakított magyarság életerejének fényében. E részben vette át Ex Libris Díját Kézdivásárhelyi Nők Egyesület, Kovács Ferenc, Kovalcsik Cirill, Nagy Perge László, a Romániai Magyar Dalosszövetség, Schön György, Falath Zsuzsanna – akitől e filmben idézzük záró, köszönő szavait.

Gubcsi Lajos és A Magyar Művészetért 47. Gáláján
A GÁLA FILMEN 2. RÉSZ - VARGA MIKLÓS DALAI A GÁLÁN
....Szent Istvántól az Európáig Határtalanul
37 éves történetének legjelentősebb, 47. gáláját tartotta A Magyar Művészetért Díjrendszer és Gubcsi Lajos 2024. júniusában, a Trianon által szétszakított magyarság életerejének fényében. A 4 részes videósorozat e 2. részében a gála vendégművésze, Varga Miklós énekel 3 dalt: Határtalan dal, Európa, részlet az István a királyból. És eközben Ex Libris Díjat vett át Barabás László, dr. Fazakas Zoltán József, Frigyesy Ágnes és a Budapesti Székely Kör, Hollós László.

Gubcsi Lajos és A Magyar Művészetért 47. Gáláján
És akkor jöjjön a 47. GÁLA FILMEN, 4 részben, Kedves Barátaim!
1. rész - Rátóti Zoltán, Nagy Tímea, Molnár Levente, Kusztos Tibor...
Ezen 1. részben A Magyar Művészetért Díjben részesül és verset mond Rátóti Zoltán színművész, átveszi a Zrínyi Ilona-díjat és köszönő szavakat mond Nagy Tímea olimpiai bajnok, dalokat ad elő Molnár Levente operaénekes, imát mond Kusztos Tibor református lelkész, s köszöntő szavakat Gubcsi Lajos elnök.
37 éves történetének legjelentősebb, 47. gáláját tartotta A Magyar Művészetért Díjrendszer és Gubcsi Lajos 2024. júniusában, a Trianon által szétszakított magyarság életerejének fényében. 4 részes videósorozatban számolunk be azon ünnepi mozzanatokról, amelyekben nagyszerű művészek tehetségükkel köszöntötték a díjazottakat. S eközben A Magyar Művészetért Díjban részesült a Csíki Székely Múzeum és Molnár Levente, Árpád fejedelem-díjat vett át a Rákóczi Szövetség.

Az Árpád-ház jelképei
ÁRPÁD-HÁZI KIRÁLYAINK csontmaradványainak DNS-eiből próbálnak azonosságot találni kutatóink, igen szép műsor ment erről minap a Magyar Tv História c. adásában - hatalmas tudományos munka, kevés a bizonyosság. Keresik-kutatják a 3. király, Aba Sámuel lehetséges csontjait is. Élethalálharcot vívott - és végül vesztett, életével fizetett - az I. István által utódnak kijelölt és megkoronázott Orseolo Péterrel szemben, az idegennel a magyar hagyományok képviseletében. Örök harc egy évezreden át.
Fogalmunk sincs, milyen lehetett, s unokaöccse volt-e Istvánnak, így maga is Árpád-házi, vagy csak sógora az egyébként fontos Aba nemzetségből. A híres szobrász, Kő Pál ilyennek látta - idézem Szoborkertünkből Aba Sámuel vélt képét.
ŐSEINK, HŐSEINK A FENNSÍKON címmel készen van és kiadásra vár egy gyűjteményes mű e Szoborkert összes történelmi alakjáról.

A jún. 13-i, 47. gála két héttel ezelőtt A Magyar Művészetért 37 éves történetében a legátfogóbb, ünnepi műsorával a legteljesebb gálánk.
Gubcsi Lajos: Emlék, könyvben – A 47. Gála – Szívvel, lélekkel
Ok arra, hogy új könyvben foglaljuk össze, s ezt bocsátom most közre, az Országos Széchényi Könyvtár Magyar Elektronikus Könyvtárának bámulatos közreműködésével.
Ez a finálé abban a hírcsokorban, amellyel az elmúlt 2 hónapban Önöket tájékoztattuk a díjazottakról. Akik szerették ezt, köszönöm, akik nem, elnézésüket kérem. Amit el szerettem volna mondani és bemutatni, az benne van e könyvben - baráti tisztelettel Gubcsi Lajos

Gubcsi Lajos adta át
ÁRPÁD FEJEDELEM-DÍJAT kapott A Magyar Művészetért 47. Gálán a RÁKÓCZI SZÖVETSÉG, a díjat Szilágyi Zsolt igazgató vette át Gubcsi Lajostól.
Munkába vetett hitük egy tömör mondat: "AZ IGAZ ÜGYET NEM HAGYJA EL AZ ISTEN!" A magyar nyelv, a magyar kultúra, a magyar közösségek és kiemelten a magyar fiatalok érdekében vállaltak missziót.
Zács Ágoston és Pató Ferenc felvételeiből